DOD v naší škole

26. 3. 2015

V rámci Dne otevřených dveří, který se na naší škole konal 26. března tohoto roku, si příchozí mohli prohlédnout mnoho nejrůznějších výrobků a výtvarných prací žáků všech ročníků.

V přízemí byly vystaveny keramické výrobky z hodin pracovního vyučování a kroužku keramiky, které vytvořili žáci pod vedením p. uč. Olgy Chrástecké a Heleny Ouředníčkové. Keramické vázy, květníky a nejrůznější dekorativní předměty s velikonočními motivy zde doplňovala jarní a velikonoční aranžmá ze živých i sušených přírodních materiálů. Velký ohlas sklidily nádobky omotané jutovým provázkem a vyplněné zimostrázovými větévkami vyrobené staršími žáky v hodinách pracovního vyučování p. uč. Moniky Novákové. Tyto dekorace si děti dozdobily vlastními kraslicemi a keramickými zápichy s jarními náměty.

Schodiště a prostory kolem něj byly nazdobeny rašícími výhonky keřů, papírovými květinami a nápaditě vymalovanými kraslicemi většího formátu, jež vytvořili žáci během výtvarné výchovy s p. uč. Ivanou  Panochovou.

Na chodbách a ve třídách byly rozmístěny malby a kresby z hodin výtvarné výchovy, většina s tématikou školy, našeho města či přírody a také několik vydařených portrétů.  Rovněž si zde mohli zájemci vybrat z několika typů velikonočních přáníček.

Dekorace z drátků, korálků, anebo pletené z papíru, vyráběné dětmi s paní učitelkou Dášou  Pecnovou, zdobily prostory školní družiny.

Výzdoba školy i samotné výrobky byly velice kladně hodnoceny jak rodiči žáků, tak i dalšími návštěvníky.  Zaujaly nejen náměty a samotné výrobky, ale také vkusné a nevtíravé provedení, což potěšilo nejen děti, ale samozřejmě i nás, vyučující, neboť tímto směrem se snažíme žáky během tvořivých činností vést.

To, že naše výrobky a prostředí školy se všem návštěvníků líbilo, potvrzují milé a potěšující zápisy návštěvníků v provozní knize. Jsou nám i našim žákům povzbuzující odměnou. Děkujeme!

Helena Ouředníčková

Náhledy fotografií ze složky 26_3_2015