Drakiáda, Městec Králové

23. 9. 2014

Za krásného slunečného dne v úterý 23. 9. 2014 proběhl již 5. ročník Drakiády, kterou uspořádalo občanské sdružení "Ruku v ruce", o.s. Žáci si přinesli draky jak kupované, tak vlastní výroby. Draků se tentokrát sešlo hodně, takže to na obloze nad hřištěm u Základní školy Bezručova za chvíli vypadalo jako v dračí pohádce. Několik dráčků majitele docela potrápilo – některý ne a ne vzlétnout, jiný se rozhodl pro vlastní dráhu letu, další se raději pověsil na akát. Přesto se při létání užila spousta legrace. Žáci (a věříme, že i přítomní rodiče) byli spokojeni a těší se na příští Drakiádu.

Z ohlasů žáků:
Byli jsme na Drakiádě u Základní školy Bezručova. Byla tam celá škola. Asi půlka žáků pouštělo draky. A kdo neměl draka, tak si půjčil. Zdeňkovi se přetrhnul drak a ulítnul mu na pole. Pak jsme za tím drakem běhali, ale chytili jsme ho. Šli jsme zpátky a pouštěli dál.
David Havíř

Měli jsme dobré počasí, hodně foukalo, tak draci lítaly hodně vysoko. Zdeňkovi ulítl drak až někam na pole, ale našel ho. Pak mu ulítl ještě 2x. S paní učitelkou Ouředníčkovou jsme se pokoušely rozlítat draka Aničce, ale nějak nám to nešlo. Pak přišel Honza a drak najednou létal. Moc se mi to líbilo. Už se těším na příští Drakiádu.
Aneta Šulcová

Drakiáda byla 23. 9. 2014. Bylo to u Základní školy Bezručova a zúčastnila se celá škola. Pouštěli jsme draky a bylo to super. Paní učitelce odlítl drak, potom jsme ho ale chytili. Mně se líbilo, jak Zdeňkovi ulétl drak až na druhé pole.
Filip Jílek

Skoro všichni tam pouštěli své draky. Potom se mému kamarádovi drak utrhl. Všichni, kdo zrovna nepouštěli draka, tak mu šli pomoct. Když jsme ho chytli, tak se znova přetrhl. Nejvíce se mi líbil Karla Nového drak.
Karel Drahota

Mgr.Monika Nováková