Dětská rallye

13. 11. 2015

Dne 13. 11. 2015 se konal na Výstavišti v Lysé nad Labem další ročník soutěže Dětská rallye, která je pravidelně pořádána pro žáky speciálních škol v rámci výstavy Autosalon Kola 2015 a Tuning Show. Soutěže se zúčastňují žáci Základních škol praktických z okresu Nymburk. Na pořádání akce se společně podílejí: Promotým Praha, Besip Středočeského kraje a Výstaviště Lysá nad Labem ve spolupráci s Policií ČR – KŘP Středočeského kraje – OOP Nymburk, Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje a dalšími.

Jak taková soutěž pro žáky vypadá? Škola vyšle do soutěže tříčlenné posádky. Každá posádka si na začátku vylosuje startovní číslo a s ním i řidiče s automobilem, který je jim k dispozici.  Posádka podle přiděleného Jízdního výkazu objíždí jednotlivá stanoviště, kde plní úkoly zaměřené na bezpečnost. Pro zvýšení obtížnosti jízdy mají posádky trasu různě zašifrovánu. V cíli se počítá čas i body za splnění úkolů.

Naše škola má s výukou Dopravní výchovy dlouholeté zkušenosti, proto se od roku 2006 soutěže Dětská rallye zúčastňuje. Již pětkrát obsadila některá z našich posádek 1. místo.  Všechny posádky získávají za své výkony pěkné a hodnotné ceny. V roce 2013 vyhráli členové naší vítězné posádky každý jízdní kolo. V letošním ročníku 2015 jsme vítězství zopakovali, takže jízdní kolo mají doma další tři naši žáci a mohou trénovat na další ročníky této soutěže.

Školní rok 2015/ 2016
www_fo_04.jpg