Dětská rally, Lysá nad Labem

11. 11. 2016

Naši soutěžící:
Daniel Pácal, Karolína Pácalová, Patrik Libánský, Václav Březovský, Jaroslav Bouma a Kristýna Danešová.

Článek od Mgr. Moniky Novákové
Na Výstavišti v Lysé nad Labem se 11. 11. 2016 konal další ročník soutěže Dětská rallye, která je pravidelně pořádána pro žáky speciálních škol v rámci výstavy Autosalon Kola 2016 a Tuning Show. Zúčastňují se žáci Základních škol praktických z okresu Nymburk.

Akci pořádá Promotým Praha, Besip Středočeského kraje a Výstaviště Lysá nad Labem ve spolupráci s Policií ČR – KŘP Středočeského kraje – OOP Nymburk, Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje a dalšími.

Od roku 2006 se naše škola této soutěže pravidelně účastní, neboť s výukou dopravní výchovy máme dlouholeté zkušenosti. Naše posádky již šestkrát celou soutěž vyhrály.

V letošním roce jsme opět vyslali do soutěže dvě posádky, které naší škole ostudu neudělaly. Úkoly na jednotlivých stanovištích soutěže plnily pouze s drobným zaváháním.

Na stanovišti První pomoci žáci vykazují praktické dovednosti v záchraně a oživování raněného, což se oběma posádkám podařilo. Na stanovišti Policie České republiky dobře vyplnily test z oblasti dopravních předpisů a ze znalosti dopravních značek. Největší potíže měly naše posádky se splněním úkolů, které vyžadují sportovní výkony – například šplh.

Přesto se jedna naše posádka umístila na 5. místě a druhá posádka opět celou soutěž vyhrála. Děti obdržely hodnotné ceny, například encyklopedie, sluchátka, flashdisk a vítězná posádka dokonce jízdní kola.

Náhledy fotografií ze složky 11_11_2016