Nový rok ve speciální třídě

První školní den v novém roce 2023 jsme se ve třídě konečně sešli všichni a tak nám mohl Ježíšek nadělit dárky. Co čekalo ve třídě na děti pod stromečkem? Byla to plyšová domácí zvířátka, ale největší radost udělaly dětem foukací harmoniky, které si hned s radostí vyzkoušely. Samozřejmě, že jsme si jen nehráli, ale také se učili. Celý týden jsme věnovali tématu Tří králů. Vyprávěli jsme si o jejich cestě. Počítali jsme nejenom krále a jejich dary, ale zkoušeli jsme psát jejich jména a vyhledávat písmena ze jmen králů v textu. Zazpívali jsme si i známou koledu ,,My tři králové“. Při výtvarných činnostech jsme je vyrobili. Na poslední školní den tohoto týdne jsme si připravili soutěže, ale ve třídě nám zbyl král jen jeden, protože ostatní skolila chřipka. I tak jsme si celý den užili a Filipovi se individuální péče určitě moc líbila.