Jdi na obsah Jdi na menu
 

 Projektový den - Chlumec nad Cidlinou

30. 9. 2021

Projektový den mimo školu – zámek Karlova koruna – Chlumec nad Cidlinou.
30.9.2021 jsme jeli vlakem do Chlumce nad Cidlinou. Již jízda vlakem byla pro žáky zážitkem. V Chlumci nad Cidlinou jsme se zúčastnili kostýmované prohlídky zámku Karlova koruna. Komtesa Nora nás provedla komnatami zámku. V každé místnosti dostali žáci nějaký speciální úkol – najít v místnosti vyobrazené psy, pojmenovat dobové předměty denní potřeby a podobně. Po prohlídce zámku následovala Pohádková cesta zámeckým parkem. U jednotlivých stanovišť řešili žáci úkoly spojené s přírodou. Den si žáci i pedagogové zpříjemnili návštěvou zámecké kavárny, kde si zakoupili teplý nápoj a sladký dezert.

Mgr. Monika Nováková

dsc_0237.jpg

dsc_0251.jpg

dsc_0271.jpg