Jdi na obsah Jdi na menu
 

 Projektový den - příběh Polabí

12. 10. 2021

Na poslední projektový den mimo školu v tomto kalendářním roce jsme se s dětmi vydali do Polabského muzea v Poděbradech. Tentokrát jsme využili veřejnou dopravu, tedy autobus, který nás vysadil na Riegerově náměstí v Poděbradech. Přemístili jsme se do muzea, kde si děti krátce odpočinuly a my jsme společně s průvodci doladili plán projektového dne. Velmi mile nás překvapila profesionalita a odbornost jednotlivých průvodců. Nejprve jsme se ve spodním patře dozvěděli více o historii Polabí. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely výzbroj středověkého bojovníka a také jak se kdysi vyráběla mouka z obilí. Úspěšní byli naši žáci také v poznávání předmětů denní potřeby jako např. starověká lžíce, spínací špendlík nebo světlo.

Pokračovali jsme do expozice ptactva. Cestou nás zaujala expozice rybníka, kde se nás ujal pan lektor, který poutavě dětem vyprávěl o původních obyvatelích našich rybníků. Po této krátké odbočce jsme pokračovali k expozici ptactva. Velmi příjemně zdobená místnost vybízela k relaxaci a děti si mohly vybírat ze zobrazených ptáčků na zdi, pouštět si zvuky a poznávat je podle jejich hlasu. Poté se nás ujal další lektor a v horní části muzea nás seznámil s historií Poděbrad, historií lázeňství a historií železnic, která zejména chlapce zcela pohltila. Přešli jsme k východu, kde na nás čekala poslední průvodkyně v apartním lázeňském kloboučku. Doprovodila nás k nedalekému Svatojánskému prameni. Zde jsme mimo jiné snad i podpořili naše zdraví. Pro upevnění našich získaných znalostí jsme se přesunuli na dětské hřiště, kde na děti čekal zábavný kvíz. Děti hledaly po hřišti indicie, které je zavedly ke správným odpovědím na otázky z kvízu, týkajících se Poděbrad. Přálo nám i počasí, tak se celý den krásně vydařil.

Lucie Kloučková

20211012_091151.jpg

20211012_093716.jpg

20211012_105657.jpg

20211012_114637.jpg