Tábornický den ve II. třídě

Krásného červnového rána se všichni žáci druhé třídy sešli ve škole a natěšeni se vydali na školní pozemek. Kluci s Barunkou se učili, jak se stát pravými táborníky. Kluky nejvíce zaujala příprava ohniště a rozdělávání ohně. Připravit bezpečné ohniště můžou i malí táborníci a dospělí pak jen škrtnou zápalkou. Děti se po zahradě rozutekly a hned se u ohniště shromáždila polínka, třísky i noviny na podpal. Podařil se nám připravit ukázkový táborový oheň a tak si za odměnu děti opekly špekáčky. S táborovým ohněm souvisí také jeho bezpečná likvidace. Počasí nám přálo, zatáhla se obloha, přidalo se pár hromů a my spěchali do naší milované suché třídy, abychom si to všechno ještě jednou zopakovali.

Lucie Kloučková