Nová učebna pro výuku informatiky a polytechniky

V rámci zkvalitnění podmínek pro zavádění inovací do výuky získala naše škola od zřizovatele finanční dotaci ve výši 600 000,- Kč na novou učebnu polytechniky.

Vybudováním nové učebny tak vznikl multifunkční prostor, kde může probíhat jak běžná výuka, tak pracovat školní družina. Nový nábytek zohledňuje individuální potřeby žáků se zdravotním postižením. Kompenzační sezení eliminuje jejich zdravotní hendikepy a umožňuje jim odlehčení, relaxační polohy a tím trvalejší zapojení do činností. Pořízením nového IT vybavení by se vyučovací hodiny pro žáky měly stát zajímavější a poutavější. Uplatnění tu najde i práce s robotickými pomůckami a technickými stavebnicemi. Tím budou děti a žáci získávat praktické zkušenosti, které pak budou moci využít v běžném životě. Nákupem nových počítačů a další techniky se hodina stává názornou a pochopitelnější. Výuka tímto způsobem vede k lepšímu a aktivnějšímu zapojení všech žáků a jejich lehčímu porozumění, zlepšuje kreativitu a chuť se do budoucna učit stále novým věcem.

Mgr. Romana Tůmová